Technology

Chelsea z Londynu osiągnęła kwalifikację do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Po niezwykłym spotkaniu piłkarze prowadzeni przez Thomasa Tuchela pokonali Tottenham rezultatem 1:0!

13.01.2022, 08:56 0 komentarzy
Chelsea z Londynu osiągnęła kwalifikację do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi! Po niezwykłym spotkaniu piłkarze prowadzeni przez Thomasa Tuchela pokonali Tottenham rezultatem 1:0!

Wielbiciele piłkarscy z Wysp Brytyjskich na wieczór w środę skupili się na meczu, który rozgrywany był między londyńską Chelsea, a Tottenhamem FC. Wygrany półfinałowej rywalizacji miał awansować do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka tego pojedynku była bardzo wysoka. Chelsea Londyn, która zwyciężyła wynikiem 2:0 na Stamford Bridge podczas pierwszego meczu tych drużyn się okazała dużo lepsza. Każdy zdawał sobie jednak sprawę z tego, że w starciu numer dwa brakować nie będzie niezwykłych akcji. Nic bardziej mylnego od samego początku do końca sympatycy futbolu mieli możliwość oglądać genialne widowisko. Prowadzeni przez Conte Antonio gracze bez wątpienia liczyli na pozytywny rezultat, jednak zespół londyńska Chelsea szybko ruszyła do ataku. Piłkarze Tuchela zdobyli prowadzenie już w osiemnastej minucie, gdy po niesamowitym dośrodkowaniu Masona Mounta futbolówkę do siatki wpakował Reudiger Antonio.

Był to bez żadnych wątpliwości niesamowity start starcia dla Chelsea FC, która znacznie zbliżyła się tym sposobem do finałowego pojedynku Pucharu Ligi Angielskiej. Od tego momentu piłkarze Tottenhamu Hotspur musieli odrobić już trzy trafienia, by chociażby doprowadzić do dogrywki. Było to naprawdę trudne zadanie. Wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na stadionie w stolicy Anglii mieli również wiele powodów do oburzenia z powodu systemu VAR. Prowadzący to starcie arbiter aż dwa razy wskazywał na rzut karny dla zespołu gospodarzy, jednakże dwukrotnie także musiał te zarządzenie anulować po obejrzeniu sytuacji przy pomocy VAR. Mimo wszystko zawodnicy Tottenhamu wciąż walczyli o dobry rezultat i zdołali nawet strzelić bramkę. W tym przypadku jednak po raz kolejny musiał zainterweniować system VAR i arbiter prowadzący ten mecz ogłosił, iż Kane w chwili zagrania znajdował się na spalonej pozycji. Londyńska Chelsea na sam koniec wygrała ten mecz wynikiem 1:0 i powalczy w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej rywalem będzie londyński Arsenal albo Liverpool FC.

Zostaw komentarz