Technology

Niedługo prezydenckie wybory w USA

15.09.2020, 08:10 0 komentarzy
Niedługo prezydenckie wybory w USA

W roku bieżącym Ameryka odda swój głos na kolejnego prezydenta. Na chwilę obecną ten obowiązek obejmuje Donald Trump i rzecz jasna ubiega się on o ponowny urząd. Aczkolwiek konkurenci nie próżnują i pięćdziesiąt dni przed wyborami jest szansa zapoznania się z opiniami publicznymi. Jak dokładnie się prezentują? Szanse którego kandydata okazują się największe? W porównaniu z 2016 rokiem, główny rywal obecnego prezydenta ma zdecydowanie większą przewagę.

Kandydat partii Demokratów, Joe Biden, ma ponad 7% przewagę nad teraźniejszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo wszystko komitet Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby bieżące sondy prezentowały przyszły wynik głosowania. W roku 2016 sytuacja prezentowała się trochę podobnie - Hillary Clinton w zeszłych wyborach także prowadziła, choć jej wyższość nie była aż tak spora. Było to wyłącznie 2,3 procenta. Niezależnie od tego, iż była sekretarz stanu posiadała wyższość i uzyskała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała starcie z Donaldem Trumpem.

Co interesujące, w Stanach nie decyduje o większa ilość indywidualnych głosów nie decyduje o wyniku. Najważniejszy okazuje się być głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i jest uzależniona ona od liczby mieszkańców w danym stanie. W tym momencie wojuje ze sobą głównie pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

stanach sondaże różnią się między sobą. W niektórych stanach przoduje kandydat Republikanów, innym razem Biden. Sytuacja zatem okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Dużo oczywiście zależy od przeważających postaw w danym miejscu - zdarza się, że ludzie przedstawiają postawy ogólnie republikańskie, a niekiedy okazują się to demokratyczne podejście. Aczkolwiek chociażby w miejscach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce wielkie zmiany. Wszystko przez młodych ludzi, którzy prezentują liberalne podejście, a decydują się przeprowadzić przez tanie mieszkania. Tego typu podpisy być może będą miały wielki wpływ na wybór następną głowę kraju.

A w jaki sposób wyglądać będą wybory w dobie epidemii? Przez pandemię wybory potrwają trochę dłużej, gdyż rozpoczną się już niedługo. Ogromna większość mieszkańców USA zamierza głosować korespondencyjnie.

Pozostaje zatem czekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie jest do końca 100% pewne a sugerowanie się publiczną opinią może być niecelne.

Zostaw komentarz