Technology

Piłkarze polscy ograli albańską narodową kadrę i zbliżyli się do rywalizowania w barażowych zmaganiach! Nadzwyczaj trudne spotkanie Polski w zmaganiach eliminacyjnych do przyszłorocznego mundialu!

13.10.2021, 10:03 0 komentarzy
Piłkarze polscy ograli albańską narodową kadrę i zbliżyli się do rywalizowania w barażowych zmaganiach! Nadzwyczaj trudne spotkanie Polski w zmaganiach eliminacyjnych do przyszłorocznego mundialu!

Zakwalifikowanie się do mistrzostw świata jest bez najmniejszych wątpliwości niezwykle kluczowe dla futbolowych kibiców z całego świata. Aktualnie trwające zmagania eliminacyjne musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później ze względu na sytuację z COVID-19 z minionego roku. Walkę w kwalifikacjach do katarskiego mundialu drużyna narodowa Polski zainaugurowała ze świeżo zatrudnionym selekcjonerem Sousą Paulo, którego zadaniem było wytrenować narodową kadrę do rywalizacji o promocję na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Dla drużyny Polski start walki w kwalifikacjach nie był wyjątkowo dobry, jednak najbardziej kluczowe jest to, że udało się ugrać kilka istotnych oczek. Przeciwnikiem drużyny polskiej we wtorek wieczorem była albańska reprezentacja, która przed tym meczem plasowała się o jedną lokatę wyżej w tabeli grupy eliminacyjne. Oznaczało to więc, że jeżeli polscy zawodnicy chcieli w dalszym ciągu rozmyślać o promocji na światowy czempionat to muszą ugrać trzy punkty.

Rozsądnie brać pod uwagę fakt, iż początek tego starcia był naprawdę wyrównane i niezwykle ciężko było sprecyzować faworyta do zwycięstwa. Pierwsza połowa starcia skończyła się rezultatem zero do zera, co bez żadnych wątpliwości było o wiele korzystniejszą okolicznością dla reprezentacji narodowej Albanii. W kolejnej odsłonie gra zawodników Polski przedstawiała się zdecydowanie lepiej i byliśmy znaczne bliżej strzelenia trafienia. Reprezentacja Polski finalnie zdołała ustrzelić gola i wysunąć się na prowadzenie podczas tego spotkania. Genialne podanie Klicha sfinalizował Świderski Karol, który na murawie zameldował się w drugiej części spotkania. Trener Sousa Paulo znów udowodnił, iż umie wprowadzać zawodników z ławki rezerwowych w trakcie meczu. Z uwagi na bandyckie zachowania kibiców z Albanii spotkanie musiało zostać na kilkanaście minut zawieszone. Jednak po wznowieniu pojedynku nic się nie zmieniło i to gracze z Polski mogli świętować z powodu trzech punktów. Rezultat jeden do zera na terenie Albanii to wyśmienita wieść odnosząca się do rywalizacji o dostanie się do mundialu w Katarze. Sprawa promocji do baraży jest zależna tylko od naszych piłkarzy, gdyż reprezentacja piłkarska Polski jest na lokacie drugiej.

Zostaw komentarz