Technology

Podczas weekendu na stadionach we Francji było bardzo ekscytująco i padło naprawdę dużo bramek! Niesamowity mecz w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich rozgrywali zawodnicy Paris Saint-Germain!

23.01.2022, 12:08 0 komentarzy
Podczas weekendu na stadionach we Francji było bardzo ekscytująco i padło naprawdę dużo bramek! Niesamowity mecz w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich rozgrywali zawodnicy Paris Saint-Germain!

Bardzo długo liga francuska była uważana przez sportowych dziennikarzy za zmagania z nieco innej półki. Zazwyczaj nie było tam mocnych zespołów, które mogłyby do końca rywalizować w Champions League. Jednakże W poprzednim dziesięcioleciu do Paris Saint-Germain wszedł całkowicie nowy prezes, który zapoczątkował całkowicie nowy rozdział dla paryskiego klubu a także francuskiej ligi. Francuska ekstraklasa od przejęcia PSG stała się znacznie bardziej doceniana i zawodnicy dużo chętniej godzili się na przenosiny do klubów francuskich. I właśnie w tym artykule chcemy skupić się na tym, co dzisiaj dzieje się w rozgrywkach francuskich. Aktualnie najpotężniejszym zespołem w lidze francuskiej jest Paris Saint Germain, które kolejny raz bez żadnych komplikacji kroczy ku tytułowi mistrzowskiemu i ciężko temu zaprzeczyć. Na obecną chwilę zdaje się, iż nie ma we francuskiej lidze klubu, który dałby radę przerwać dominację zawodników Paris Saint Germain.

Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Pochettino w niedzielę triumfowała nad Reims wynikiem 4:0. Takim sposobem zawodnicy PSG mieli w stanie zapisać do własnego dorobku kolejne niezwykle kluczowe w odniesieniu do walki o mistrzowski tytuł 3 oczka. Swoje pierwsze trafienie dla Paryżan w trakcie tego meczu zdobył Sergio Ramos, który latem został kupiony z Królewskich i z pewnością dobrze wziąć to pod uwagę. Najbardziej emocjonujące starcie bez wątpienia rozgrywało się pomiędzy Girondins Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. Klub gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o występ w europejskich rozgrywkach, lecz podczas tego starcia musieli pogodzić się z klęską. Rezultatem 4 do 3 triumfowali zawodnicy Girondins Bordeaux, co bez żadnych wątpliwości mogło podobać się futbolowym fanom, którzy zasiadali na trybunach tego dnia. Na rezerwie całe spotkanie spędził z kolei Radosław Majecki, którego Monaco okazało się gorsze od Montpellier i przegrało rezultatem 2:3. Dobrze zaznaczyć, że była to naprawdę emocjonująca kolejka francuskiej Ligue 1.

Zostaw komentarz