Technology

Sensacyjne rozstrzygnięcie w I. rundzie turnieju Europa League! Legia Warszawa przejęła pierwszą pozycję w tabeli grupy C po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

16.09.2021, 13:12 0 komentarzy
Sensacyjne rozstrzygnięcie w I. rundzie turnieju Europa League! Legia Warszawa przejęła pierwszą pozycję w tabeli grupy C po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

kluby piłkarskie z naszego kraju raczej nieczęsto zapewniają swoim fanom radosne odczucia w zmaganiach europejskich i trzeba mieć tego świadomość. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zazwyczaj zespoły z PKO Ekstraklasy błyskawicznie ponoszą porażki w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swoją przygodę w pucharach europejskich. W trwającym w tej chwili sezonie wielbiciele piłki nożnej z naszego kraju mogli być jednak dużo bardziej zachwyceni z formy klubów PKO Ekstraklasy. W końcowym rozrachunku do fazy grupowej zmagań europejskich trafiła tylko Legia z Warszawy, ale reszta drużyn podczas rozgrywek kwalifikacyjnych radziła sobie całkiem dobrze. W dzisiejszym dniu jednak chcielibyśmy skoncentrować się na grze Legii, która w środę wieczorem zaczęła walkę w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. Rywalem w premierowym spotkaniu grupowych rozgrywek był moskiewski Spartak, a więc bardzo zasłużony klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym starciem bardzo dużo redakcji sportowych zgodnie twierdziło, że Legii Warszawa bardzo trudno będzie powalczyć o jakieś punkty. moskiewski Spartak przed rozpoczęciem meczu zdawał się oponentem zdecydowanie mocniejszym i mistrz Polski musiał się bardzo postarać, aby wywalczyć chociaż remis podczas tego spotkania. Jednak sytuacja w trakcie meczu przedstawiała się zdecydowanie inaczej, co na pewno jest radosną nowiną dla fanów piłkarskich z Polski. Gracze szkoleni przez Michniewicza Czesława od pierwszych minut meczu zgotowali zespołowi gospodarzy i w paru przypadkach byli bardzo blisko ustrzelenia bramki. Bez wątpienia gracze Spartaka Moskwa byli bardzo zaskoczeni tym, w jakim stylu ten mecz rozgrywają zawodnicy mistrza polskiej ligi. Naprawdę przemyślana była gra mistrza Ekstraklasy i można było dostrzec w niej koncepcję na ten pojedynek. W momencie, kiedy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta meczu zapowiadało się na to, iż pojedynek zakończy się rezultatem remisowym. Jednak wówczas zawodnicy Legii Warszawa zorganizowali perfekcyjną kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu gości zdobytym przez Kastratiego Lirima. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka starali się strzelić wyrównującą bramkę, jednak nie starczyło im paru minut i to właśnie piłkarze mistrza rozgrywek polskich mieli możliwość świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz